ru

Stenti būtiski uzlabo dzīves kvalitāti

Statistika liecina, ka saslimstība un mirstība no miokarda infarkta Latvijā samazinās. To ir veicinājusi cilvēku pieaugošā izpratne par sirds slimībām, kā arī medicīnas un tehnoloģiju radīto iespēju efektīvs izmantojums. Viena no šādām tehnoloģijām ir asinsvada protēzīte jeb stents, ko izmanto asinsvadu paplašināšanā. Pateicoties tam, ir iespējams novērst kritiskas situācijas, laikus paplašinot sašaurināto asinsvadu.

Pateicoties stenta ievietošanai, tiek novērsti izteikti sirds-asinsvadu sašaurinājumi, tāpēc pazūd stenokardijas sūdzības un daudzos gadījumos cilvēks tiek pasargāts no miokarda infarkta nākotnē. Jau neilgu laiku pēc stenta ievietošanas pacients faktiski var atgriezties savās ikdienas gaitās un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Lai stents pildītu savu funkciju, neslēgtos un lai nerastos atkārtoti infarkta draudi, svarīgi:

  • Ievērot veselīgu dzīvesveidu (veselīgs uzturs, fiziskas aktivitātes, atsacīšanās no kaitīgiem ieradumiem, stresa mazināšana u. tml.).
  • Regulāri pārbaudīt veselību pie ārsta (pēc stenta ievietošanas jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, kā arī jāveic regulāras sirds veselības pārbaudes pie kardiologa, piemēram, veloergometrija).
  • Lietot medikamentus! Tas ir ļoti svarīgi, lai novērstu trombu veidošanos, stentu aizaugšanu un samazinātu infarkta risku.

Uzziniet vairāk par stentiem un to nozīmi intervijā ar PSKUS invazīvao kardiologu, RSU docentu Kārli Trušinski žurnālā "Sirds un Veselība" http://www.sirdsunveseliba.lv

Ilustratīvā foto avots ir Flickr.com, saskaņā ar Creative commons licenci.
Foto autors: Lenore Edman

Iesaki sev tuviem cilvēkiem saņemt atbalstu pēc infarkta šeit!

X