ru

Kur izmērīt holesterīnu, un cik tas maksā?

Lai laikus atklātu augstu holesterīna līmeni asinīs vai pat ģimenes hiperholesterinēmiju, kardiologi iesaka ikvienam pieaugušajam vismaz reizi gadā veikt holesterīna mērījumu. Lai labāk orientētos, kur var veikt mērījumus, kādas ir izmaksas, esam apkopojuši šo informāciju.

Ikgadējā profilaktiskajā apskatē un izmeklējumos iespējams veikt valsts apmaksātu mērījumu, lai noteiktu kopējā holesterīna līmeni asinīs. To apmaksā ne biežāk kā vienu reizi kalendāra gadā, izņemot gadījumu, ja pacients lieto statīnu terapiju vai bioloģisko medikamentu terapiju vai pacientam ir sirds asinsvadu slimību risks, vai ar ārsta ģenētiķa nosūtījumu.

Savukārt no 45 gadu vecuma ne biežāk kā vienu reizi kalendāra gadā, izņemot gadījumu, ja pacients lieto statīnu terapiju vai bioloģisko medikamentu terapiju vai pacientam ir sirds asinsvadu slimību risks, vai ar ārsta ģenētiķa nosūtījumu, pieejami šādi valsts apmaksāti mērījumi:

  • ABL – holesterīns.
  • ZBL holesterīna līmenis asinīs.
  • Triglicerīdi.

Mērījumus var veikt dažādu laboratoriju filiālēs visā Latvijā (jautājiet savam ārstam). Turklāt to var darīt arī bez ārsta nosūtījuma (taču tad jāmaksā pilna pakalpojuma summa).

Uzziniet plašāk par pakalpojumu cenām un kur veikt mērījumus ŠEIT.

Ilustratīvo foto avots ir unsplash.com, saskaņā ar Creative commons licenci.
Foto autors: Drew Hays

Iesaki sev tuviem cilvēkiem saņemt atbalstu pēc infarkta šeit!

X