ru

Ērts un viegls veids, kā ziņot par zāļu blakusparādībām

Lai veicinātu aktīvāku ziņošanu par zāļu blaknēm, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) savā mājaslapā piedāvā vienkāršāku un ātrāku veidu, kā pacientam iesniegt ziņojumu par zāļu blakni. Tagad, aktivizējot baneri Atklāj zāļu otru pusi, iespējams elektroniski aizpildīt ziņojuma veidlapu.

Ikviens ziņojums ir svarīgs, jo palīdz konstatēt un mazināt vai novērst iespējamus ar zāļu lietošanu saistītus riskus, lai uzlabotu ārstēšanos nākotnē. Jāatzīmē, ka arī zāļu terapeitiskā efekta neesamība ir blakne. Proti, ja, lietojat medikamentus, piemēram, asinsspiediena vai holesterīna līmeņa mazināšanai, taču rādītāji joprojām ir augsti vai svārstās, iespējams, zāles nav pietiekami efektīvas.

Ziņojumus par zāļu blakusparādībām var iesniegt divos veidos – elektroniski un papīra formātā. Elektroniskā iesniegšana tiek nodrošināta, klikšķinot izvēlni „Pacienta ziņojuma e-veidlapa”. Papīra formātā veidlapu iegūsiet, lejuplādējot ziņojuma veidlapu „Zāļu blakusparādību monitoringa sadaļā”. Parakstīta papīra formāta veidlapa jānosūta ZVA pa pastu vai faksu. ZVA adrese: Jersikas iela 15, Rīga, LV-1003, tālrunis informācijai: 67078400, fakss: 67078428.

Ilustratīvā foto avots ir Flickr.com, saskaņā ar Creative commons licenci.
Foto autors: JM, Flickr

Uzzini vairāk par atveseļošanos pēc infarkta šeit!

X