ru

Distanču slēpošana – īpaši ieteicama aktivitāte sirds veselības stiprināšanai

Distanču slēpošana ir brīnišķīgs aerobais treniņš ziemā, kas uzlabo kardiovaskulāro izturību un veselību kopumā, tāpēc tā ieteicama ne tikai profilaktiski, bet arī pacientiem, kas cieš no dažādām sirds asinsvadu slimībām, aptaukošanās u.c.

Ieguvumi sirdij un veselībai kopumā*:

  • Tas ir brīnišķīgs aerobais treniņš, kas uzlabo kardiovaskulāro izturību un veselību kopumā – pareizi slēpjot, muskuļu grupas nav pārslogotas, tāpēc to var veikt ilgstoši. Regulāra aerobā slodze uzlabo sirds kapacitāti un stiprina sirds asinsvadus, mazina “sliktā” holesterīna uzkrāšanos un aterosklerozes veidošanos, tāpēc tā ieteicama ne tikai profilaktiski, bet arī pacientiem, kas cieš no dažādām sirds asinsvadu slimībām, aptaukošanās u.tml.
  • Tiek nodarbinātas teju 90% muskuļu grupas – gan ķermeņa augšdaļa (plecu josla, rokas), gan apakšdaļu (gurni, kājas), tāpat noslogoti tiek arī vēdera, muguras un sēžamvietas muskuļi. Tāpēc distanču slēpošana ir īpaši ieteicama sēdoša darba darītājiem.
  • Nostiprina muskulatūru un uzlabo locītavu stāvokli, veicina līdzsvara izjūtu un kustību koordināciju.
  • Stiprina imūnsistēmu un uzlabo fizisko sagatavotību, palīdz atjaunot spēkus pēc smagas darba nedēļas.
  • Dedzina taukus – stundas laikā, atkarībā no slēpošanas intensitātes, var sadedzināt no 400-1200 kcal!
  • Lielisks antistresa līdzeklis, kas dod iespēju no pilsētas kņadas pārcelties uz relaksējošu vidi – mežu vai parku un atslēgties no ikdienas rutīnas, baudīt dabas skatus, uzņemot bagātīgu skābekļa devu.

*Lūdzu konsultējieties ar savu ārstu, pirms sākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Ilustratīvā foto avots ir Flickr.com, saskaņā ar Creative commons licenci.

Uzzini vairāk par atveseļošanos pēc infarkta šeit!

X